Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Najít vhodného zaměstnance trvá déle

04. 04. 2017

„Najít vhodného zaměstnance trvá déle, než jsme byli zvyklí v minulých letech,“ říká v rozhovoru pro Deník HR manažer Teplárny Otrokovice Robin Čejka. 

Jak byste popsali aktuální situaci na trhu práce v kraji?

Vnímáme nedostatek kvalitních a kvalifikovaných uchazečů. Najít vhodného zaměstnance trvá déle, než jsme byli zvyklí v minulých letech.

Co s nedostatkem zaměstnanců můžete vy jako firma dělat?              

Spolupracujeme se středními školami, studenti k nám přicházejí na stáže. Finančně také motivujeme naše zaměstnance, pokud nám doporučí vhodného kandidáta. Snažíme se rozšiřovat i místa, kde nabídky na volná místa inzerujeme.

Umožňujete zaměstnancům profesní růst?

Ano, v případě, že se nám uvolní jakékoliv pracovní místo, vždy se nejdříve díváme do vlastních zdrojů, zda najdeme vhodného kandidáta. Vedoucí pozice většinou obsazujeme vlastními zaměstnanci, kteří mají potenciál růst.

Jaké benefity zaměstnancům nabízíte?

Benefitů máme opravdu hodně, například týden dovolené navíc, kratší pracovní doba, roční odměny, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou, sport, kulturu, zdraví, bezúročné půjčky nebo výhodný mobilní tarif.

S jakými požadavky se nejčastěji setkáváte?

Uchazeče stále nejvíc zajímá pracovní náplň a mzda. Na benefity se také ptají, ale v jejich rozhodování, zda přijmou nabízenou pracovní pozici, nejsou tím nejdůležitějším.

Umožňujete pracovat také na zkrácené úvazky?

Ano, umožňujeme. 

Zdroj: Deník, příloha Zaměstnavatelé, 25. 3. 2017