Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Teplárna uspěla s projektem nových připojení

Otrokovice (12. března 2015) - Projekt rozšíření distribuční sítě teplovodu a modernizace rozvodů se dostal do užší nominace na Projekt roku Teplárenského sdružení ČR. V historii soutěže je to poprvé, kdy je Teplárna Otrokovice nominována. 

Odborníci vybírali z celkem 37 projektů. Teplárna Otrokovice uspěla v kategorii rozvoj soustav zásobování teplem, kde se se dostala mezi tři nejlepší.  Porotu zaujal projekt, který se týkal nových připojení. „Tato oblast patří k našim prioritám. Do rozšíření a modernizace sítí v Otrokovicích a Napajedlech jsme vloni investovali 32 milionů korun,“ uvedl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník. Teplárna v loňském roce rozšířila distribuční síť teplovodu v městské památkové zóně v Napajedlech, kde vybudovala nové tepelné rozvody a připojila nové odběratele. Kromě řeznictví, restaurace nebo farního úřadu se připojily i dvě základní školy, kde centrální zdroj tepla nahradil dosluhující plynové kotelny. Díky tomu získaly školy nový prostor a mohou jej využít třeba pro rozšíření kapacit o další třídu. V Otrokovicích začala teplárna dodávat teplo do nové nákupní galerie a největší akcí za téměř 18 milionů byla  výstavba nových rozvodů a rekonstrukce v průmyslové zóně bývalého Moravanu (dnes Letiště). Na realizaci akce získala teplárna dotaci ze Státního fondu životního prostředí ve výši 4,7 milionu. „Tento krok přinese snížení tepelných ztrát a umožní připojit další firmy v průmyslové zóně,“ řekl Petr Jeník. Nyní jsou v areálu skladové a výrobní haly, mezi významné odběratele patří výrobce letadel, společnost ZLIN Aircraft.

V uplynulých 12. ročnících soutěže byly na Projekt roku v soustavách zásobování teplem a chladem nominovány celkem 103 projekty. Vyhlášení vítězů za rok 2014 proběhne 21. dubna v rámci Dnů teplárenství a energetiky v Hradci Králové.


Akciová společnost Teplárna Otrokovice zásobuje teplem na devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Zlíně – Malenovicích a Napajedlech. K největším odběratelům patří společnosti Continental Barum, Fatra a Toma. Elektrickou energii vyrábí teplárna  v režimu kombinované výroby elektřiny a tepla, který zaručuje nejvyšší možnou efektivitu provozu a je šetrný k životnímu prostředí. Teplárna Otrokovice patří do skupiny Lama Energy Group, jež působí jako producent a dodavatel zemního plynu, elektrické energie a jako virtuální mobilní operátor. Skupina se zabývá i těžbou plynu u Břeclavi a těžbou ropy v Kanadě.