Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Teplárna ukončila topnou sezonu

Otrokovice (27.5.2019) Vzhledem k vývoji počasí a venkovním teplotám ukončila dnes Teplárna Otrokovice topnou sezonu. Společnost zajišťuje dodávky tepla pro města Otrokovice, Napajedla a Zlín – Malenovice.

 S vytápěním letos skončila teplárna o více než měsíc později než vloni, kdy byla topná sezona extrémně krátká a skončila již v polovině dubna. Přesto byly dodávky tepla v končící topné sezoně o 2 procenta nižší než při té minulé. Výsledky ovlivnilo velmi teplé počasí. Chladnější než vloni byl pouze leden a nižší teploty byly ve srovnání s loňským rokem ještě v dubnu a v květnu. V ostatních měsících se teploty pohybovaly nad dlouhodobým průměrem.

Topná sezona začíná podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu 1. září a končí 31. května. Vyhláška však umožňuje přerušování nebo omezení vytápění, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu vystoupí nad 13 °C ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat její pokles. V případě, že v příštích dnech dojde k ochlazení, je teplárna připravena reagovat na potřeby odběratelů a dodávky v plném rozsahu obnovit.

 Po skončení topné sezony se bude provádět pravidelná údržba, opravy a revize technologií i tepelných sítí. Také v letošním roce investuje teplárna do ekologizace provozu, snížení emisí oxidů dusíku a síry. Pokračuje stavba nového kotle na zemní plyn a budují se přípojky k novým odběratelům.

TEPLÁRNA OTROKOVICE a.s.

Akciová společnost Teplárna Otrokovice zásobuje teplem na devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Zlíně – Malenovicích a Napajedlech. K největším odběratelům patří společnost Continental Barum. Teplárna Otrokovice je součástí skupiny Lama Energy Group.

LAMA ENERGY GROUP

LAMA je česká soukromá investiční skupina zaměřená na podnikání v průzkumu, těžbě a obchodu s energetickými komoditami. Mezi českými dceřinými společnostmi holdingu je LAMA ENERGY, která dodává plyn a elektřinu domácnostem i korporátním zákazníkům, LAMA GAS & OIL těží plyn a ropu v České republice, Teplárna Kyjov, virtuální mobilní operátor LAMA MOBILE nebo satelitní televize DIGI TV.