Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Teplárna přispěje na obnovu Památníku Tomáše Bati

Teplárna přispěje na obnovu Památníku Tomáše Bati

Zlín (28. dubna 2015) Teplárna Otrokovice letos podpoří částkou 100 tisíc korun město Zlín. Peníze půjdou na obnovu Památníku Tomáše Bati.

Zástupci teplárny podepsali dnes se zlínským primátorem smlouvu o vzájemné spolupráci a dohodli se na konkrétní finanční podpoře. „Vloni jsme přispěli na opravu dětského hřiště na základní škole ve Zlíně-Malenovicích, letos poskytneme peníze na obnovu Památníku Tomáše Bati,“ řekl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník.

Teplárna patří k firmám, které navazují na tradici a odkaz Tomáše Bati. Právě obuvnická firma Baťa vybudovala ve 30. letech minulého století elektrárnu, která byla předchůdcem dnešní teplárny. Elektřinou a teplem zásobovala firmy i domácnosti v Otrokovicích.

Snahu společnosti podílet se na obnově památníku ocenil zlínský primátor Miroslav Adámek. „Moc si příspěvku Teplárny Otrokovice vážíme a děkujeme za něj. A mohu všechny ujistit, že tyto peníze půjdou na dobrou věc, stejně jako ostatní dary. Budova, ve které obnovíme Památník T. Bati, je klenotem našeho města a nejen jeho, svým významem je srovnávána například s brněnskou vilou Tugendhat.“

Památník Tomáše Bati od architekta F.L. Gahury je označován za nejcennější stavbu ve Zlíně. Po úpravách by měl objekt opět sloužit původnímu účelu.