Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Teplárna podpoří hasiče i dětské pěvecké sbory

Otrokovice (6. června 2016) - Teplárna Otrokovice letos podpoří částkou 155 tisíc korun město Zlín. Peníze půjdou na volnočasové aktivity dětí a příspěvek dostanou také dobrovolní hasiči.

Zástupci společnosti podepsali dnes se zlínským primátorem Miroslavem Adámkem smlouvu o vzájemné spolupráci a dohodli se na konkrétní finanční podpoře na rok 2016. „Celková částka na letošní rok je 155  tisíc korun. Peníze dostane Základní škola na třídě Svobody ve Zlíně na činnost pěveckých sborů a dále podpoříme také jednotku dobrovolných hasičů z Malenovic. Chceme, aby využití prostředků bylo skutečně cílené na konkrétní projekty a akce,“ řekl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník. „Velmi si daru i přístupu této společnosti k našemu městu vážíme. Jde o další projevenou dobrou vůli. Nedávno Teplárna Otrokovice podpořila i projekt obnovy Památníku Tomáše Bati,“ sdělil primátor města Zlína Miroslav Adámek.

Dohodu o vzájemné spolupráci uzavřela teplárna s městem před dvěma lety a v rámci dohody již přispěla částkou 300 tisíc korun na opravu dětského hřiště i obnovu Památníku Tomáše Bati. Společnost významně podporuje i další projekty a charitativní akce v regionu. Vloni formou darů a sponzoringu rozdělila více než milion korun. Velká část prostředků míří do organizací, které pomáhají nemocným dětem, handicapovaným lidem a seniorům. 

Akciová společnost Teplárna Otrokovice zásobuje teplem na devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Zlíně – Malenovicích a Napajedlech. K největším odběratelům patří společnost Continental Barum. Teplárna Otrokovice patří do investiční skupiny Lama Energy Group. Mezi dceřinými společnostmi holdingu jsou LAMA energy, dodavatel plynu a elektřiny pro domácnosti, podnikatele a velkoodběratele, dále LAMA gas & oil těží plyn a ropu na jižní Moravě, Teplárna Kyjov, virtuální mobilní operátor LAMA mobile nebo satelitní televize DIGI TV.