Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Teplárna Otrokovice ukončila topnou sezonu

Otrokovice (20. května) - Teplárna Otrokovice ukončila dnes topnou sezonu, která začala vloni 17. září.

 „Vzhledem k vývoji počasí, kdy se denní teploty pohybují nad 20 °C a podle předpovědi počasí neočekáváme pokles ani v dalších dnech, jsme ukončili dodávky tepla. V případě ochlazení jsme však připraveni dodávky tepla pro naše zákazníky znovu obnovit,“ uvedl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník. Kvůli mírné zimě, která patřila k nejteplejším za posledních několik desetiletí, byly dodávky tepla nižší o zhruba 15 procent.

Po skončení topné sezony teď čekají společnost investice do oprav a údržby technologických zařízení a tepelných sítí. Příští měsíc začne generální oprava turbíny a generátoru za 6,5 milionu korun, opravovat se budou také tři kotle. „Odstávku plánujeme na začátek srpna. Našich odběratelů se vůbec nedotkne, díky záložnímu zdroji jim budeme teplou vodu dodávat bez omezení,“ dodal Petr Jeník.

Akciová společnost Teplárna Otrokovice zásobuje teplem na devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Zlíně – Malenovicích a Napajedlech. Teplárna Otrokovice patří do skupiny Lama Energy Group, která působí jako producent a dodavatel zemního plynu, elektrické energie a jako virtuální mobilní operátor. Skupina se zabývá i těžbou plynu u Břeclavi a těžbou ropy v Kanadě.