Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Teplá voda poteče odběratelům Teplárny Otrokovice i v době odstávky

Otrokovice (28. července 2014) - Pravidelnou letní odstávku chystá Teplárna Otrokovice na začátek srpna. Domácnosti a další odběratelé ale bez teplé vody v létě nezůstanou.

Během týdenní odstávky se budou provádět revize, opravy a údržba technologií, které celý rok fungují v nepřetržitém provozu. Všechna zařízení musí být připravena na spolehlivý provoz v následující topné sezoně. Kontroly a opravy čekají kotle i oba teplárenské komíny. Prověří se také stav elektrozařízení, rozdělovačů páry i podzemních jímek. Pokračovat budou práce na generální opravě turbíny a generátoru za 6,5 milionu korun. Domácnosti ani další odběratelé teplárny v Otrokovicích, Napajedlech a Zlíně-Malenovicích ale bez teplé vody nezůstanou. „Díky našemu záložnímu zdroji k žádnému přerušení dodávek nedojde a zajistíme svým zákazníkům teplou vodu i v době letní odstávky,“ řekl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník.

Odstávka začne 4. srpna a potrvá do 10. srpna, kdy budou technologie opět uvedeny do provozu. Obyvatelé v blízkosti teplárny mohou tento den zaznamenat mírné zvýšení hluku a tmavší kouř z komína.

Akciová společnost Teplárna Otrokovice zásobuje teplem na devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Zlíně – Malenovicích a Napajedlech. Teplárna Otrokovice patří do skupiny Lama Energy Group, která působí jako producent a dodavatel zemního plynu, elektrické energie a jako virtuální mobilní operátor. Skupina se zabývá i těžbou plynu u Břeclavi a těžbou ropy v Kanadě.