Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Otrokovická teplárna začala s vytápěním

Otrokovice (26.9.2020) - Teplárna Otrokovice zahájila dnes odpoledne vytápění domácností i firem. Topit se začalo o týden později než vloni, kdy topná sezóna začala 19. září.

Po výrazném ochlazení a poklesu průměrných denních teplot začala další topná sezóna, do které vstupuje otrokovická teplárna s novým plynovým kotlem. Ten nahradil jeden kotel na uhlí. Kromě nového kotle na zemní plyn provozuje teplárna ještě dva uhelné kotle. „Provedli jsme na nich rozsáhlé úpravy, snížili jsme významně emise oxidů dusíku a dokončili rekonstrukci odsíření,“ řekl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník. Oproti stávajícímu stavu klesnou oxidy dusíku o 70 procent a oxidy síry o 85 procent. Do ekologických opatření a výstavby nového kotle na plyn investovala teplárna přes půl miliardy.

Společnost zásobuje teplem více než devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Napajedlech a Zlíně – Malenovicích. V nové topné sezóně začne s dodávkami tepla pro dalšího odběratele, společnost Flintstore v Malenovicích.

Zahájit vytápění musí být teplárny připraveny od 1. září, kdy podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu začíná otopné období. V tomto období se začíná topit, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu dva dny po sobě klesne pod 13 stupňů Celsia a podle vývoje počasí nelze očekávat její zvýšení.

 

TEPLÁRNA OTROKOVICE a.s.

Akciová společnost Teplárna Otrokovice zásobuje teplem na devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Zlíně – Malenovicích a Napajedlech. K největším odběratelům patří společnost Continental Barum. Teplárna Otrokovice je součástí skupiny Lama Energy Group.

LAMA ENERGY GROUP

LAMA je česká soukromá investiční skupina zaměřená na podnikání v průzkumu, těžbě a obchodu s energetickými komoditami. Mezi českými dceřinými společnostmi holdingu je LAMA ENERGY, která dodává plyn a elektřinu domácnostem i korporátním zákazníkům, LAMA GAS & OIL těží plyn a ropu v České republice, Teplárna Kyjov nebo televize Telly.