Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Dar teplárny pomůže postiženým dětem

Otrokovice (10. ledna 2014) - Teplárna Otrokovice podpořila činnost Střediska rané péče Educo Zlín, které pomáhá rodinám s dětmi se zdravotním postižením. Finanční příspěvek převzali zástupci občanského sdružení na Charitativním novoročním koncertě v Kongresovém centru Zlín v pátek 10. ledna.

Středisko rané péče poskytuje zdarma sociální služby rodinám s dětmi se zdravotním postižením od narození do sedmi let. Služba je zaměřena na podporu rodiny a podporu vývoje dítěte s ohledem na jeho specifické potřeby. Jde o službu terénní a je poskytována v domácím prostředí. "Snažíme se zlepšit kvalitu života těchto rodin a přispět k integraci těchto dětí i jejich rodin do společnosti,“ vysvětlila Dagmar Machová ze sdružení Educo Zlín, které pomáhá stovce klientů z celého Zlínského kraje.

Rodin s postiženými dětmi, které potřebují pomoc, je však mnohem víc. „Už jsme navýšili naši kapacitu a hlásí se nám další zájemci. Za důvěru a finanční podporu otrokovické teplárny jsme proto velmi vděčni,“ dodala Dagmar Machová. Dar ve výši padesát tisíc korun využije nezisková organizace na činnost střediska rané péče, úhradu nákladů pro další rodinu a poskytnutí hipoterapie pro děti na víkendovém pobytu.