Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Teplárna Otrokovice ukončila topnou sezonu

Teplárna Otrokovice ukončila topnou sezonu 20. 05. 2016

Vzhledem k vývoji počasí a venkovním teplotám ukončila dnes Teplárna Otrokovice topnou sezonu. Společnost zajišťuje dodávky tepla pro města Otrokovice, Napajedla a Zlín – Malenovice.

Letošní zima byla opět velmi teplá, ale přece jen o něco chladnější než ta předcházející. Studenější byl leden a březen, naopak v prosinci bylo tepleji a v únoru dokonce teplota překročila pětiletý průměr o 5 °C. V meziročním srovnání za období od  října do konce dubna došlo k mírnému nárůstu dodávek tepla. „K navýšení dodávek tepla došlo i díky tomu, že se nám podařilo připojit nové odběratele,“ uvedl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník.

Po skončení topné sezony se provádí údržba, opravy a revize technologií i tepelných sítí. Do konce června bude probíhat generální oprava turbíny a odstavený je i jeden kotel, na kterém se provádí pravidelná údržba. Pokračují také investiční akce, v letošním roce počítá teplárna s investicemi za 70 milionů. „Budeme investovat do projektů na ekologizaci a modernizaci provozu, snížení emisí oxidů dusíku, rozšíření sítí a budování přípojek k novým odběratelům v průmyslovém areálu Napajedla a ve Zlíně-Malenovicích,“ dodal Petr Jeník.