Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Nová CNG stanice byla zprovozněna

02. 01. 2019

Na hranici pozemků společnosti Teplárna Otrokovice a Continental Barum vyrostla nová CNG stanice. Slouží pro kamiony, které zajišťují přepravu materiálů a hotových výrobků do externích skladů.

Společnost Continental Barum v Otrokovicích ve spolupráci s Teplárnou Otrokovice postavila ve svém areálu CNG stanici. Vysokotlaké kompresory leží na pozemku teplárny a výdejní místa, ke kterým lze najet ze dvou stran, jsou na pozemku Continental Barum. Stlačený plyn je možné čerpat pro osobní i nákladní vozidla.„Stlačený zemní plyn bude využíván jako pohonné palivo pro nákladní i osobní automobily a vysokozdvižné vozíky, kterými zajišťujeme přepravu materiálů, polotovarů, a hotových výrobků v rámci naší společnosti a externích skladů v Otrokovicích“, vysvětlil Martin Večeřa, ředitel Materiálového hospodářství společnosti Continental Barum Otrokovice.

V prosinci  byl zahájen zkušební provoz a ostrý provoz nové CNG stanice začal v lednu. Na CNG nyní jezdí dva kamiony, které zajišťují přepravu materiálu po okolí. Během letošního roku bude docházet k postupnému navyšování počtu vozidel na CNG. Motory na CNG jsou ekologičtější než dieselové motory, snižují emise a jsou také ekonomicky výhodnější.