Teplárna pomohla Bělovu s výsadbou stromů

Obnovit zaniklé aleje ovocných dřevin se rozhodli v Bělově. Záměr podpořila otrokovická teplárna, která na výsadbu ovocných stromů poskytla obci finanční příspěvek.

S výsadbou nových stromů začali v Bělově na konci dubna. V obci postupně vyrostou desítky nových stromů a keřů. Sázet se budou třešně, dříny, střemchy, lísky nebo ptačí zob.

Návrh vysázet v krajině ovocné stromy vychází ze záměru obce obnovit již téměř zaniklé aleje ovocných dřevin, převážně podél polních cest a vodotečí. Zlepšením přírodního prostředí se tak podpoří biodiverzita, potravní nabídka a vzniknou klidové plochy pro opylovače, zpěvné ptáky i drobnou zvěř.

Teplárna Otrokovice se snaží dlouhodobě pomáhat městům, obcím a organizacím v regionu, kde působí. Kromě letošního příspěvku 40 tisíc korun na výsadbu nových stromů pomohla v minulosti Bělovu mimo jiné s nákupem cisterny nebo s výměnou veřejného osvětlení.

Na katastru Bělova se nachází odkaliště, kde byl do roku 1998 ukládán teplárenský popílek. Od té doby se provádí ekologické uzavření odkaliště, probíhá zde rekultivace, zatravnění a výsadba dřevin.

Kontakty

Máte dotaz? Napište nám!

    Zavolejte nám

    Napište nám