Teplárna Otrokovice je na chladné měsíce připravena

Během léta se v otrokovické teplárně prováděly opravy a údržba technologických zařízení. Nyní už je teplárna připravena na novou sezonu. Výrobu a spolehlivé dodávky tepla pro své zákazníky zajistí i v případě omezení plynu z Ruska.

Společnost má uzavřeny dlouhodobé smlouvy na dodávky uhlí a od příštího roku počítá také s větším využíváním biomasy. „Podnikáme všechny kroky, abychom rozšířili palivovou základnu a byli připraveni na změny velmi rychle reagovat,“ uvedl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník.

Kromě modernizace dvou stávajících uhelných kotlů, díky které splňují veškeré legislativní požadavky na nízkoemisní provoz, postavila teplárna nový plynový kotel. Dále pracuje na přestavbě jednoho uhelného kotle, kde se bude jako palivo využívat hlavně biomasa. V létě také dokončila ve Zlíně – Malenovicích projekt „Využití odpadního tepla s akumulací“. Díky tomu bude možné využít dostupné odpadní teplo, dojde ke snížení tepelných ztrát na rozvodech a k poklesu emisí CO2.

„Všechny naše aktivity směřují k tomu, abychom mohli využívat různé druhy paliva a nebyli závislí pouze na jednom druhu či jednom dodavateli. Podle situace na trhu tak můžeme při výrobě tepla operativně využít uhlí, zemní plyn i biomasu tak, aby to pro naše zákazníky bylo ekonomicky nejvýhodnější,“ dodal Petr Jeník.

Kontakty

Máte dotaz? Napište nám!

    Zavolejte nám

    Napište nám