Odstaví se kotle i turbíny

I když v horkých letních dnech na zimu myslí jen málokdo, v Otrokovicích se už chystají na další topnou sezonu. Aby vše bez problémů fungovalo a pro zákazníky byly v chladných měsících zajištěny spolehlivé dodávky tepla, je nutné provést pravidelnou údržbu technologií.

Kotle a turbíny se odstaví 21. července a znovu se uvedou do provozu 30. července. Během odstávky se provedou opravy, údržba a revize zařízení, která fungují po celý rok v nepřetržitém provozu. V minulých letech zajišťovala teplárna teplou vodu pro své zákazníky během odstávky díky svému záložnímu zdroji. Letos bude probíhat údržba a revize i na rozvodech u záložního zdroje, a proto může v některých lokalitách docházet ke krátkodobému omezení dodávek teplé vody.

V těchto dnech také pokračují práce na přestavbě jednoho z uhelných kotlů, aby bylo možné spalovat na něm kromě uhlí i biomasu. „S rekonstrukcí kotle jsme začali vloni a vše by mělo být hotové v září před začátkem topné sezony,“ řekl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník. Teplárna postupně rozšiřuje svoji palivovou základnu: kromě uhlí a biomasy může použít zemní plyn. Nový plynový kotel postavila před třemi lety. „Díky tomu nejsme závislí pouze na jednom druhu paliva či jednom dodavateli. Podle situace na trhu můžeme při výrobě tepla využít uhlí, zemní plyn nebo biomasu tak, aby to pro naše zákazníky bylo ekonomicky nejvýhodnější,“ dodal Petr Jeník.

 

Kontakty

Máte dotaz? Napište nám!

    Zavolejte nám

    Napište nám