Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Teplárna ukončila topnou sezonu

Teplárna ukončila topnou sezonu 27. 05. 2019

Vzhledem k vývoji počasí a venkovním teplotám ukončila dnes Teplárna Otrokovice topnou sezonu. Společnost zajišťuje dodávky tepla pro města Otrokovice, Napajedla a Zlín – Malenovice.

S vytápěním letos skončila teplárna o více než měsíc později než vloni, kdy byla topná sezona extrémně krátká a skončila již v polovině dubna. Přesto byly dodávky tepla v končící topné sezoně o 2 procenta nižší než při té minulé. Výsledky ovlivnilo velmi teplé počasí. Chladnější než vloni byl pouze leden a nižší teploty byly ve srovnání s loňským rokem ještě v dubnu a v květnu. V ostatních měsících se teploty pohybovaly nad dlouhodobým průměrem.

Topná sezona začíná podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu 1. září a končí 31. května. Vyhláška však umožňuje přerušování nebo omezení vytápění, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu vystoupí nad 13 °C ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat její pokles. V případě, že v příštích dnech dojde k ochlazení, je teplárna připravena reagovat na potřeby odběratelů a dodávky v plném rozsahu obnovit.

Po skončení topné sezony se bude provádět pravidelná údržba, opravy a revize technologií i tepelných sítí. Také v letošním roce investuje teplárna do ekologizace provozu, snížení emisí oxidů dusíku a síry. Pokračuje stavba nového kotle na zemní plyn a budují se přípojky k novým odběratelům.