Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Obec Bělov díky podpoře Teplárny Otrokovice vyměnila veřejné osvětlení

27. 01. 2017

Po téměř čtyřiceti letech získala obec Bělov nové veřejné osvětlení. Díky LED svítidlům ušetří za elektřinu ročně 90 tisíc korun.

„Staré osvětlení už bylo náročné na údržbu provoz, proto jsme se rozhodli pro celkovou výměnu a doplnění tak, aby osvětlení ulic bylo rovnoměrnější a pohyb po místních komunikacích v nočních hodinách bezpečnější,“ říká starosta Bělova Jiří Přecechtěl.

Pro obec s ročním rozpočtem 3,5 milionu ale znamenala bezmála půlmilionová investice do nového osvětlení velkou zátěž. „Pomoc nám nabídla Teplárna Otrokovice, která uhradila veškeré práce, demontáž starých světel a dodávku sedmdesáti kusů nových LED svítidel,“ vysvětluje Přecechtěl. Obec bude teplárně investici splácet postupně bez jakéhokoliv úroku. Během pěti let zaplatí pouze rozdíl z úspory spotřebované elektrické energie, která za rok činí bezmála 90 tisíc korun.

Teplárna Otrokovice se snaží pomáhat městům, obcím a organizacím v regionu, kde působí. „Kromě přímé finanční podpory formou darů a sponzoringu jsme spolupráci rozšířili také o nabídku na financování investičních akcí zaměřených na úsporu energií,“ řekl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník.