Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Cena za teplo se meziročně mírně zvýší

29. 12. 2020

Teplárna Otrokovice v příštím roce mírně navýší cenu za dodávky tepla. Přesto zůstává se svojí cenou pod celorepublikovým průměrem. Teplárna významně investuje do modernizace výrobního zařízení a snižování emisí znečišťujících látek.

 „V ceně tepla na rok 2021 jsme částečně zohlednili meziroční inflaci, růst výdajů na nákup emisních povolenek a investice do ekologizačních opatření. Do modernizace dvou uhelných kotlů, díky které jsme významně snížili emise oxidů dusíku a síry, a výstavby nového kotle na zemní plyn jsme investovali přes 0,5 mld. korun,“ uvedl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník.

Domácnosti, které zásobuje přímo teplárna, zaplatí v příštím roce 587 korun za GJ včetně DPH. Meziroční růst nákladů na vytápění pro domácnosti činí 26 korun za GJ s DPH. Díky zateplování a mírným zimám ovšem spotřeba domácností v posledních letech stále klesá. Při průměrné spotřebě na vytápění a ohřev teplé vody 22 GJ za rok se tak náklady na teplo nezvýší měsíčně o více než 50 korun.

 Od roku 2013 zvyšovala teplárna ceny pro domácnosti pouze dvakrát. „Ceny vstupů, které nemůžeme ovlivnit, ale stále rostou. Proto hledáme úspory ve vlastních provozních a výrobních nákladech. Snažíme se udržet cenu za dodávky tepla pro naše zákazníky na přijatelné úrovni,“ řekl předseda představenstva Petr Jeník.

 Podle šetření Českého statistického úřadu se náklady na vytápění a ohřev vody podílejí na celkových spotřebních vydáních domácností zhruba šesti procenty.