Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Teplárna ukončila topnou sezonu

Otrokovice (19. května 2020) - Vzhledem k vývoji počasí ukončila dnes Teplárna Otrokovice topnou sezonu.

 S vytápěním začala teplárna 19. září a skončila o několik dní dříve než vloni, kdy topná sezona trvala do 27. května.  „Vzhledem k vývoji počasí, kdy se denní teploty pohybují nad 20 °C a podle předpovědi počasí neočekáváme pokles ani v dalších dnech, jsme ukončili dodávky tepla. V případě, že dojde k ochlazení, jsme připraveni dodávky tepla pro naše zákazníky v plném rozsahu obnovit,“ uvedl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník. 

V meziročním srovnání za období od září do konce dubna byly dodávky tepla nižší o zhruba osm procent. Pokles ovlivnilo nejen velmi teplé počasí, ale také pandemie koronaviru. Chladnější než vloni byl pouze březen, v ostatních měsících se teploty pohybovaly nad dlouhodobým průměrem. Letošní únor byl vůbec nejteplejší za celou dobu, kdy teplárna měření provádí. Průměrná teplota byla 5,6 stupně. V březnu a především v dubnu se projevil pokles dodávek v souvislosti s odstávkou a omezením výroby u největšího odběratele, společnosti Continental Barum. Kromě technologické páry pro průmyslové podniky došlo také k propadu dodávek pro vytápění obchodních center, škol a dalších objektů, které zůstaly kvůli koronaviru zavřené. 

Topná sezona začíná podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu 1. září a končí 31. května. Vyhláška však umožňuje přerušování nebo omezení vytápění, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu vystoupí nad 13 °C ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat její pokles. 

 

TEPLÁRNA OTROKOVICE a.s.

Akciová společnost Teplárna Otrokovice zásobuje teplem na devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Zlíně – Malenovicích a Napajedlech. K největším odběratelům patří společnost Continental Barum. Teplárna Otrokovice je součástí skupiny Lama Energy Group.

LAMA ENERGY GROUP

LAMA je česká soukromá investiční skupina zaměřená na podnikání v průzkumu, těžbě a obchodu s energetickými komoditami. Mezi českými dceřinými společnostmi holdingu je LAMA ENERGY, která dodává plyn a elektřinu domácnostem i korporátním zákazníkům, LAMA GAS & OIL těží plyn a ropu v České republice, Teplárna Kyjov nebo televize Telly.