Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Teplárna Otrokovice ukončila topnou sezonu

Otrokovice (20. května 2016) - Vzhledem k vývoji počasí a venkovním teplotám ukončila dnes Teplárna Otrokovice topnou sezonu. Společnost zajišťuje dodávky tepla pro města Otrokovice, Napajedla a Zlín – Malenovice.

Letošní zima byla opět velmi teplá, ale přece jen o něco chladnější než ta předcházející. Studenější byl leden a březen, naopak v prosinci bylo tepleji a v únoru dokonce teplota překročila pětiletý průměr o 5 °C. 

V meziročním srovnání za období od  října do konce dubna došlo k mírnému nárůstu dodávek tepla. „K navýšení dodávek tepla došlo i díky tomu, že se nám podařilo připojit nové odběratele,“ uvedl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník.

Po skončení topné sezony se provádí údržba, opravy a revize technologií i tepelných sítí.

Do konce června bude probíhat generální oprava turbíny a odstavený je i jeden kotel, na kterém se provádí pravidelná údržba. Pokračují také investiční akce, v letošním roce počítá teplárna s investicemi za 70 milionů. „Budeme investovat do projektů na ekologizaci a modernizaci provozu, snížení emisí oxidů dusíku, rozšíření sítí a budování přípojek k novým odběratelům v průmyslovém areálu Napajedla a ve Zlíně-Malenovicích,“ dodal Petr Jeník. 

TEPLÁRNA OTROKOVICE a.s.

Akciová společnost Teplárna Otrokovice zásobuje teplem více než devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Zlíně – Malenovicích a Napajedlech. K největším odběratelům patří společnost Continental Barum. Teplárna Otrokovice je součástí skupiny Lama Energy Group.

 LAMA ENERGY GROUP

LAMA je česká soukromá investiční skupina zaměřená na podnikání v průzkumu, těžbě a obchodu s energetickými komoditami. Mezi českými dceřinými společnostmi holdingu je LAMA ENERGY, která dodává plyn a elektřinu domácnostem i korporátním zákazníkům, LAMA GAS & OIL těží plyn a ropu v České republice, Teplárna Kyjov, virtuální mobilní operátor LAMA MOBILE nebo satelitní televize DIGI TV.