Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Teplárna Otrokovice ukončila přípravy na novou topnou sezonu

Otrokovice (31. srpna 2015) - Teplárna Otrokovice dokončila údržbu technologií a je připravena zahájit dodávky tepla pro své odběratele. 

Prázdninové měsíce využila teplárna k přípravám na další topnou sezonu, údržbě a revizím technologií. Sedm milionů korun investovala do opravy kotle a pokračovaly také práce na obnově tepelných sítí. V srpnu skončila rekonstrukce tři desítky let starého parovodu do společnosti Fatra Napajedla, která patří k významným odběratelům teplárny. Díky modernizaci parovodu za zhruba osm milionů korun dojde ke snížení tepelných ztrát a emisí oxidu uhličitého.

Podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu začíná topná sezona 1. září a končí 31. května. V tomto období se začíná topit, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu dva dny po sobě klesne pod 13 stupňů Celsia a podle vývoje počasí nelze očekávat její zvýšení. V loňském roce začala otrokovická teplárna s dodávkami tepla 23. září.

TEPLÁRNA OTROKOVICE a.s.

Akciová společnost Teplárna Otrokovice zásobuje teplem na devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Zlíně – Malenovicích a Napajedlech. K největším odběratelům patří společnost Continental Barum. Teplárna Otrokovice je součástí skupiny Lama Energy Group.

LAMA ENERGY GROUP

LAMA je česká soukromá investiční skupina zaměřená na podnikání v průzkumu, těžbě a obchodu s energetickými komoditami. Mezi českými dceřinými společnostmi holdingu je LAMA ENERGY, která dodává plyn a elektřinu domácnostem i korporátním zákazníkům, LAMA GAS & OIL těží plyn a ropu v České republice a LAMA MOBILE je virtuálním mobilním operátorem. Kromě Teplárny Otrokovice je součástí skupiny Teplárna Kyjov. Významnou část tržeb tvoří obchod s ropnými komoditami a zpracování ropy na severoamerickém trhu. V roce 2015 koupila LAMA satelitní televizi DIGI TV.