Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Teplárna Otrokovice je připravena na topnou sezonu

Otrokovice (31. srpna 2014) - Teplárna Otrokovice dokončila opravy a údržbu technologií a je připravena zahájit dodávky tepla pro své odběratele.

„Během prázdninových měsíců jsme se důkladně připravovali na další topnou sezonu, abychom zajistili našim zákazníkům bezpečné a spolehlivé dodávky tepla a teplé vody,“ uvedl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník. V uplynulých týdnech probíhaly v teplárně opravy, revize a údržba technologií, tří kotlů i obou komínů. Generální opravou za sedm milionů korun prošla také turbína a generátor. Dále se prováděly kontroly a údržba na horkovodech a parovodech. Celková délka sítí, kterými teplárna zajišťuje dodávky, je více než 50 kilometrů.  

V nadcházející topné sezoně přibudou teplárně také noví odběratelé. V polovině srpna skončily práce na Masarykově náměstí a v ulici Komenského v Napajedlech, kde se na centrální zdroj tepla napojily obě základní školy, řeznictví, restaurace a fara. Další zákazníky získala teplárna v otrokovické průmyslové zóně Moravan. V létě se zde vybudovaly nové rozvody a rekonstrukce za bezmála 19 milionů korun přinesla i významné snížení tepelných ztrát.

Topná sezona podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu začíná 1. září a končí 31. května. V tomto období se začíná topit, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu dva dny po sobě klesne pod 13 stupňů Celsia a podle vývoje počasí nelze očekávat její zvýšení. V loňském roce začala otrokovická teplárna s dodávkami tepla 17. září. Kvůli mírné zimě, která patřila k nejteplejším za několik desetiletí, byly dodávky tepla nižší zhruba o 15 procent.