Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Teplárna Otrokovice investuje do rozšíření sítě k novým odběratelům

Otrokovice (5. května 2014) - K nejvýznamnějším akcím Teplárny Otrokovice v letošním roce patří připojení nových odběratelů v Napajedlech a rekonstrukce rozvodů v areálu Moravan v Otrokovicích. Obě akce začínají v květnu a investice si vyžádá celkem 27 milionů korun. 

První z akcí, rozšíření distribuční sítě teplovodu na Masarykově náměstí a v ulici Komenského v Napajedlech, začala dnes. Práce zde skončí letos v září ještě před zahájením nové topné sezony. „Díky rozšíření sítě v Napajedlech získáme nové odběratele. Na centrální zdroj tepla budou napojeny dvě základní školy, řeznictví, restaurace a farní úřad,“ uvedl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník. I přes rostoucí konkurenci na trhu se společnosti daří získávat nové zákazníky a to především díky komplexním službám a příznivým cenám. „Snažíme se ceny za teplo nezvyšovat a hledáme úspory například ve zvyšování efektivity výroby. V rozhodování zákazníků hraje kromě ceny velkou roli spolehlivost našich dodávek, bezpečnost, komfort a další služby, které jim zajišťujeme,“ dodal Jeník.

Začátkem května se rozjedou také práce v Otrokovicích, kde v průmyslové zóně Moravan začne rekonstrukce rozvodů za téměř 18 milionů korun. Vybudují se zde nové rozvody v nových trasách, protože stávající již nevyhovují z hlediska stáří a ekonomie provozu. Díky rekonstrukci dojde ke snížení tepelných ztrát a bude možné připojit další firmy v této průmyslové zóně.

Teplárna Otrokovice investuje nejen do rozvoje a modernizace tepelných sítí, ale také do obnovy zařízení, zvyšování efektivity provozu a ekologických opatření. V posledních letech byla do obnovy a modernizace technologií investována zhruba 1 miliarda.  

Akciová společnost Teplárna Otrokovice zásobuje teplem na devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Zlíně – Malenovicích a Napajedlech. Teplárna Otrokovice patří do skupiny Lama Energy Group, která působí jako producent a dodavatel zemního plynu, elektrické energie a jako virtuální mobilní operátor. Skupina se zabývá i těžbou plynu u Břeclavi a těžbou ropy v Kanadě.