Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Teplárna Otrokovice ceny za teplo nezvýší

Otrokovice (4. prosince 2014) - Odběratelé Teplárny Otrokovice nebudou v příštím roce platit za teplo více. Za odebraný gigajoul domácnosti zaplatí stejně jako letos 505 korun včetně DPH. Na stejné úrovni drží společnost ceny už od roku 2013 a patří k nejlevnějším teplárnám v ČR. 

Teplárna Otrokovice zásobuje teplem více než 9 000 domácností, průmyslové podniky, školy a další instituce v Otrokovicích, Zlíně - Malenovicích a Napajedlech. Teplo vyrábí spalováním hnědého a černého uhlí, na podporu využívání obnovitelných zdrojů energie spaluje také biomasu.

 „Snažíme se ceny tepla nezvyšovat a udržet je na příznivé úrovni. Úspory hledáme především ve vlastních nákladech, zvyšování efektivity provozu nebo alternativních možnostech dodávek paliva,“ vysvětluje předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník.

Průměrná domácnost při spotřebě 30 GJ tak zaplatí za teplo v příštím roce 15 150 korun. Výslednou cenu tepla ovlivňují ceny vstupů, největší část tvoří náklady na nákup paliva, dále  investice do ekologických opatření i rostoucí ceny povolenek na emise skleníkových plynů, které musí firma nakupovat. Teplárna také investuje každý rok desítky milionů do modernizace technologií a rozvodné sítě, aby snížila tepelné ztráty.

Ke zdražení tepla pro své zákazníky v roce 2015 společnost nepřistoupila, i když má za sebou jednu z nejslabších topných sezon. Kvůli mírné zimě, která patřila k nejteplejším za několik desetiletí, byly dodávky tepla nižší zhruba o 15 procent.

Akciová společnost Teplárna Otrokovice zásobuje teplem na devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Zlíně – Malenovicích a Napajedlech. K největším odběratelům patří společnost Continental Barum. Teplárna Otrokovice patří do skupiny Lama Energy Group, která působí jako producent a dodavatel zemního plynu, elektrické energie a jako virtuální mobilní operátor. Skupina se zabývá i těžbou plynu u Břeclavi a těžbou ropy v Kanadě.