Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Teplárna investuje do opatření na snížení emisí

Otrokovice (7. října 2015) - Teplárna Otrokovice zahájila investici do modernizace svého zdroje a opatření na snížení emisí znečišťujících látek. 

Začátkem října byly zahájeny stavební a montážní práce na kotli K3. Přestože akce recirkulace spalin bude probíhat v topné sezoně, dodávky tepla pro odběratele nejsou  omezeny. Kotel bude po celou dobu v provozu, pouze na konci roku se na nezbytně nutnou dobu odstaví. Tříměsíční zkušební provoz pak začne v lednu příštího roku.

„Do lepšího čištění spalin letos investujeme deset milionů korun. Ekologizace zdroje bude pokračovat i v dalších letech a díky těmto opatřením dojde k dalšímu významnému snížení emisí oxidů dusíku a síry,“ uvedl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník.

Teplárna Otrokovice musí do roku 2020 plnit přísné emisní limity, což si vyžádá další investice. Náklady na projekty spojené s ekologizací provozu přesáhnou půl miliardy korun.

TEPLÁRNA OTROKOVICE a.s.

Akciová společnost Teplárna Otrokovice zásobuje teplem na devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Zlíně – Malenovicích a Napajedlích. K největším odběratelům patří společnost Continental Barum. Teplárna Otrokovice je součástí skupiny Lama Energy Group.

LAMA ENERGY GROUP

LAMA je česká soukromá investiční skupina zaměřená na podnikání v průzkumu, těžbě a obchodu s energetickými komoditami. Mezi českými dceřinými společnostmi holdingu je LAMA ENERGY, která dodává plyn a elektřinu domácnostem i korporátním zákazníkům, LAMA GAS & OIL těží plyn a ropu v České republice a LAMA MOBILE je virtuálním mobilním operátorem. Kromě Teplárny Otrokovice je součástí skupiny Teplárna Kyjov. Významnou část tržeb tvoří obchod s ropnými komoditami a zpracování ropy na severoamerickém trhu. V roce 2015 koupila LAMA satelitní televizi DIGI TV.