Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Odstaví kotel i turbínu. Dodávky teplé vody budou zajištěny

Přestože léto je v plném proudu, otrokovická teplárna se už připravuje na další topnou sezonu. Během odstávky ale lidé bez teplé vody nezůstanou.

Kotel a turbína se odstaví v sobotu 27. července, kdy může dojít v ranních hodinách ke krátkodobému zvýšení hluku v okolí teplárny. Zároveň bude uvedený do provozu plynový kotel ve Zlíně – Malenovicích, který slouží jako záložní zdroj. Díky němu odběratelé během odstávky žádný výpadek nepocítí a dodávky teplé vody pro ně budou zajištěny.

Během odstávky bude probíhat řada oprav, revizí a údržba technologií, které jsou nezbytné pro zabezpečení spolehlivých dodávek tepla a teplé vody v další topné sezoně.

Technologie budou znovu uvedeny do provozu v neděli 4. srpna. Postupně budou obnoveny dodávky páry pro největší průmyslové odběratele.

V blízkosti teplárny mohou obyvatelé v tento den zaznamenat mírné zvýšení hluku a tmavší kouř z komína, což souvisí s najížděním zařízení do provozu.

 

 

TEPLÁRNA OTROKOVICE a.s.

Akciová společnost Teplárna Otrokovice zásobuje teplem na devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Zlíně – Malenovicích a Napajedlech. K největším odběratelům patří společnost Continental Barum. Teplárna Otrokovice je součástí skupiny Lama Energy Group.

LAMA ENERGY GROUP

LAMA je česká soukromá investiční skupina zaměřená na podnikání v průzkumu, těžbě a obchodu s energetickými komoditami. Mezi českými dceřinými společnostmi holdingu je LAMA ENERGY, která dodává plyn a elektřinu domácnostem i korporátním zákazníkům, LAMA GAS & OIL těží plyn a ropu v České republice, Teplárna Kyjov, virtuální mobilní operátor LAMA MOBILE nebo satelitní televize DIGI TV.