Spolehlivý dodavatel energií
Servisní a poruchová služba

577 922 169

Czech
Czech English

Cena za teplo se meziročně mírně zvýší

Otrokovice (29. 12. 2020) - Teplárna Otrokovice v příštím roce mírně navýší cenu za dodávky tepla. Přesto zůstává se svojí cenou pod celorepublikovým průměrem. Od roku 2013 zvyšovala teplárna ceny pro domácnosti pouze dvakrát. Teplárna významně investuje do modernizace výrobního zařízení a snižování emisí znečišťujících látek.

"V ceně tepla na rok 2021 jsme částečně zohlednili meziroční inflaci, růst výdajů na nákup emisních povolenek a investice do ekologizačních opatření. Do modernizace dvou uhelných kotlů, díky které jsme významně snížili emise oxidů dusíku a síry, a výstavby nového kotle na zemní plyn jsme investovali přes 0,5 mld. korun,“ uvedl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník.

 Domácnosti, které zásobuje přímo teplárna, zaplatí v příštím roce 587 korun za GJ včetně DPH. Meziroční růst nákladů na vytápění pro domácnosti činí 26 korun za GJ s DPH. Díky zateplování a mírným zimám ovšem spotřeba domácností v posledních letech stále klesá. Při průměrné spotřebě na vytápění a ohřev teplé vody 22 GJ za rok se tak náklady na teplo nezvýší měsíčně o více než 50 korun.

Od roku 2013 zvyšovala teplárna ceny pro domácnosti pouze dvakrát. „Ceny vstupů, které nemůžeme ovlivnit, ale stále rostou. Proto hledáme úspory ve vlastních provozních a výrobních nákladech. Snažíme se udržet cenu za dodávky tepla pro naše zákazníky na přijatelné úrovni,“ řekl předseda představenstva Petr Jeník.

 Podle šetření Českého statistického úřadu se náklady na vytápění a ohřev vody podílejí na celkových spotřebních vydáních domácností zhruba šesti procenty.